35 bin lirayı çöpe attı, eşini arayınca gerçek ortaya çıktı

19 izlenme 20 Aralık 2016
Reklamlar
Sahte Polisin Kandırdığı Kadın, Altınları Çöp Konteynerine Bıraktı

Samsun'da 55 yaşındaki Zübeyde Sobi, cep telefonundan arayıp kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılara yaklaşık 35 bin lira değerindeki altınlarını kaptırdı.

ÇÖP KOYTEYNERİNİN İÇİNE BIRAKTI

Olay, Samsun'un Canik ilçesi Belediyeevleri Mahallesi Fahrettin Ersan Sokak Mevlana Camii'nin üst kısmında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ilçenin Karşıyaka Mahallesi'nde ikamet eden kimliği belirsiz dolandırıcı telefonla aradığı 51 yaşındaki Zübeyde Sobi'ye kuyumcu soygunu olduğunu, eşinin adının da bu soyguna karıştığını ve suçluları bulmak için evdeki altınları poşete koyup MevlanaCamii'nin üst tarafındaki çöp konteynerine koymasını istedi. Dolandırıcıya inanan Zübeyde Sobi, evde bulunan 3 adet altın bilezik, 6 adet Ata çeyrek altın, 2 adet Ata yarım altın, 2 adet Ata tam altın ve 1 adet de Cumhuriyet altını buzdolabı poşetinin içine koyup evden yaya olarak çıkarak dolandırıcının tarif ettiği mahalledeki caminin üst kısmındaki çöp konteynerinin içine bıraktı.

EŞİNİ ARAYINCA DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Eve geri dönen Zübeyde Sobi, eşini telefonla arayıp olayı anlatınca dolandırıldığını anladı. Olayı polise haber veren ve altınları Mevlana Camii'nin üst tarafındaki çöp konteynerine koyduğunu söyleyen Zübeyde Sobi, polisi alarma geçirdi. Atakum ilçesinde MevlanaMahallesi bulunduğu için caminin de burada olabileceği ihtimali üzerine Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine haber verildi. Ancak, Atakum'da Mevlana Camii olmadığını ve Canik ilçesi Belediyeevleri Mahallesi'nde olduğu ortaya çıkınca olay yerinde SamsunEmniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ile Canikİlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri sevk edildi.

POLİS, SORUŞTURMA BAŞLATTI

Mağdur kadın ile bağlantı kuran polis altınların konulduğu çöp konteynerine ulaşınca içine konular altınların alındığını tespit etti. Olay yerine giderek polise altınları koyduğu çöp konteynerini gösteren ve üzüntüsünden ne yapacağını şaşıran Zübeyde Sobi, " 'Kuyumcu soygunu oldu. Eşinin adı bu olaya karıştı. Birisi yakalandı. Siz altınları çöp kutusuna koyun savcı kapınıza gelecek.' dedi. Ben de altınları poşete koyup tarif edilen çöp kutusuna bıraktım." diye konuştu.

Polis söz konusu dolandırıcıları yakalamak için soruşturma başlattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Donmuş Gölde Yakaladığı Şeyi Görünce Çok Şaşıracaksınız Duyduklarınıza inanamayacaksınız !!! Tüm ülke izleyene kadar paylaşılmalı!!!! SPOR SALONLARININ DA ÇİVİSİ ÇIKMIŞ...! Babasının Yaptığı Numarayı Şaşkınlıkla İzleyen Minik

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fenerbahçe'nin İlk Golü Emenike ile böyle geldi..