Cihatçı aile, 7 yaşındaki kızlarını uzaktan kumandayla patlattı,Videoya Aldığı O Anlar

114 izlenme 21 Aralık 2016
Reklamlar

Cihatçı Aile, İntihar Bombacısı Kızlarını Uzaktan Kumandayla Patlattı

Dehşete düşüren video kaydında radikal dinci baba 7 ve 9 yaşlarındaki iki kızına nasıl intihar bombacısı olacakları hakkında konuşma yapıyor. Daha sonra kara çarşaflar içindeki annenin kızlarına sarıldığı anlar kayda yansıyor. Videonun kaydedilmesinden kısa süre sonra, 16 Aralık tarihinde üzerine bomba sarılı 7 yaşındaki kızın Şam'da bulunan bir polis karakolundan içeri girdiği, hemen ardından babasının uzaktan kumandayla bombayı patlattığı iddia edildi. Karakolda meydana gelen patlama sonucunda üç polis memurunun yaralandığı, küçük kızın parçalanarak hayatını kaybettiği açıklandı.

MİDAN'DA BULUNAN POLİS KARAKOLUNDA PATLAMA YAŞANDI

Suriyeli bir gazetecinin haberine göre, karı koca olduğu anlaşılan çiftin, 16 Aralık Cuma günü Şam'daki bir polis karakolunda meydana gelen patlamayla bağlantısının olduğu belirtildi. Videoyu çeken adamın 'annesi' diyerek nitelediği kadının sürekli çocuklarına sarıldığı ve öptüğü dikkatlerden kaçmadı. Şam'daki polis karakoluna yapılan saldırının ardında hangi örgütün olduğu netlik kazanamadı. Suriye rejimine yakın Al-Watan gazetesinin haberine göre Şam'ın işlek Midan bölgesinde yaşanan patlamada üç polismemuru yaralandı.

KÜÇÜK KIZ, 'KAYBOLDUM' DİYEREK KARAKOLA GİRMİŞ

Al-Watan gazetesinin Facebook sayfasında: "Yedi yaşında bir kız çocuğu, polis karakoluna girdi ve ardından üzerinde bulunan patlayıcı uzaktan infilak ettirildi." ifadeleri paylaştı. Haberin devamında bir polise dayandırılan iddiaya göre, kendini kaybolmuş gibi gösteren küçük kızın tuvalete gitmek istediğini söylediği hemen ardından patlamanın meydana geldiği belirtildi. Patlamanın yaşandığı sıralarda muhalif grupların Şam'a roket ve havan toplarıyla saldırı gerçekleştirdiği bunun da nadir olarak yaşandığı kaydedildi. Suriye devletinin resmi haber ajansı 'SANA' da, Şam'da Midan polis merkezinde bir patlama meydana geldiği haberini geçti.

GÖZLEM HEYETİ DE PATLAMADA BİR 'KADININ' ÖLDÜĞÜNÜ DOĞRULADI

Suriye İnsan Hakları Gözlem Heyeti de Midan'da bir patlama meydana geldiğini fakat patlamaya neyin sebep olduğunun bilinmediğini açıkladı. Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan gözlem heyeti başkanı Rami Abdel Rahman, patlamada 'bir kadının' öldüğünü, ölen kişinin intihar bombacısı mı yoksa oradan geçmekte olan bir kadın mı olduğunun anlaşılamadığını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyayı Titreten Liderin Mumyalanma Görüntüleri Yavru kedinin burnundan çıkan şok etti! ABD Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'da oy aldı... Beşiktaş'ın 'Sessiz Tezahüratı' Dünyada Ses Getirdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gelin Adayı Nevruz Gelen Hediyeyi Görünce Kendinden Geçti