ŞOOOOOOK OLACAKSINIZ !!!!

96 izlenme 27 Aralık 2016
Reklamlar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Samanyolu TV'de 2 yıl önce yayınlanan dizide büyükelçi suikastının benzer bir yöntemle sahnelendiği ortaya çıktı.

Samanyolu TV'de yayınlanan 'Nizama Adanmış Ruhlar' isimli dizinin 2014 yılında ekranlara gelen 89. bölümünde Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürüldüğü saldırıya neredeyse birebir benzeyen sahneler ve çok çarpıcı diyaloglar yer alıyor.

"BÜYÜKELÇİ BURADAN SAĞ ÇIKMAYACAK GEREKİRSE ÖLECEĞİZ"

Dizide aynı zamanda ressam olan suikastçi, sergi salonunda ekibi ile yaptığı toplantıda "Burada davamız adına yemin edelim. Büyükelçi buradan sağ çıkmayacak. Ne olursa olsun, gerekirse çatışıp öleceğiz. Ama onu da öldüreceğiz."

"YARINKİ ANLAŞMANIN İPTALİ İÇİN ÖLDÜRÜLECEK"

Yeni Şafak'ın haberine göre, Suikastçinin devam eden sahnedeki sözleri ise bugün ile neredeyse birebir bağdaşıyor. Suikastçi ressam büyükeçinin neden öldürülmesi gerekiğini şöyle açıklıyor:

"Yarınki anlaşmayı imzalarsa mahvoluruz. Türkiye'yi kimse tutamaz. Ortadoğu'nun yeniden yükselen yıldızı olur. Buna engel olmak zorundayız. Batı ile bu ülke köprüleri atmalı artık"

"SENİ ÖLDÜRÜP ÜLKELERİNİZ ARASINDA BÜYÜK BİR KRİZ ÇIKARACAĞIM"

Sergide ziyaretçilere servis yapan garsonlardan birisi silahını çıkararak büyükelçiye suikast girişiminde bulunuyor ancak oradaki polisler tarafından vurularak öldürülüyor. Daha sonra ressam silahını çekiyor fakat o da polisler tarafından öldürülüyor. Büyükelçi bu sefer de sevgilisi olarak yanına sızan suikastçı kadın tarafından bindikleri araçta öldürülmek isteniyor. Kadın, önce şoförü sonra da iki koruma polisini öldürdükten sonra büyükelçiyi aracından indirip silahını doğrultarak şunları söylüyor:

"Seninle ilgili değil. Ülken adına Türkiye ile yapılacak anlaşmayı engellemek zorundayım. Bunun için seni öldürüp ülkeleriniz arasında büyük bir kriz çıkmasını sağlayacağım"

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aile Fotoğrafındaki Sürpriz Ayrıntı Kız Kaçırılırken Başına Öyle Bir Şey Geldi Ki... Böylesi Ancak Rusya'da Olur, Sopayla Kediyi Kurtarmaya Çalıştılar.. Bakın Japon Okullarında Öğle Yemekleri Nasıl Yapılıyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Namaz Kılıyormuş Gibi Gözüküyor Ama Aslında..